Jakie pojemniki na odpady wybrać? | BYŚ.PL

Jakie pojemniki na odpady wybrać?

Powszechny obowiązek segregacji odpadów komunalnych rodzi pytania co do pojemników służących efektywnemu i bezpiecznemu deponowaniu zwanemu potocznie składowaniem. Dominującym trendem na rynku staje się korzystanie z różnokolorowych kontenerów, których standaryzowana barwa odzwierciedla rodzaj umieszczanych tam odpadów. Jakie inne kwestie brać pod uwagę przy wyborze kontenerów na śmieci? Czym kierować się przed zakupem lub wypożyczeniem?

Rodzaje pojemników na śmieci

Estetyczne i wygodne składowanie odpadów w gospodarstwie domowym lub na osiedlu mieszkaniowym wymaga zastosowania pojemników o optymalnej kubaturze i dużej wytrzymałości mechanicznej. Warto wybierać wyłącznie certyfikowane produkty, wyposażone w specjalistyczne uchwyty do podnoszenia i załadunku przez pojazdy z bezpylną zabudową. Czarne lub czerwone pojemniki służą przeważnie do składowania odpadów zmieszanych. Inne odpady selektywne także posiadają dedykowane im wersje pojemników. Oprócz kontenerów umożliwiających magazynowanie tradycyjnych odpadów komunalnych producenci dostarczają również stalowych kontenerów na gruz budowlany. Wyróżniają się one najwyższą odpornością na przeciążenia, a ich transport jest możliwy wyłącznie specjalistycznymi pojazdami. Część odpadów z działalności gospodarczej (np. karton) można przechowywać w tzw. praso-kontenerach, które umożliwiają nawet 5-krotne zagęszczenie umieszczonych w nich śmieci. W niektórych sytuacjach niezbędne okazuje się korzystanie z kontenerów na odpady półpłynne. Tego typu pojemnik na odpady służy do przechowywania pulpy betonowej, szlamu czy olejów. Na rynku istnieją również pojemniki stworzone pod kątem magazynowania odpadów wielkogabarytowych.

Jak wybrać kontener na odpady?

Wybierając pojemnik na śmieci, należy przede wszystkim kierować się własnym zapotrzebowaniem. W ofercie firm specjalizujących się w gospodarce odpadami często pojawiają się oferty sprzedaży lub wypożyczenia profesjonalnych pojemników, przystosowanych do całorocznej pracy na zewnątrz. Pojemnik na odpady musi być wykonany z tworzywa odpornego na wahania temperatur, substancje chemiczne i dużą masę składowanych śmieci. Te kryteria spełnia płyta polietylenowa (PEHD), charakteryzująca się trwałością, obojętnością fizjologiczną i optymalną twardością. W sektorze budowlanym i przemysłowym najlepszym wyborem będzie inwestycja w wielkogabarytowy kontener na gruz. Jego kubatura pozwoli na bezpieczne przechowywanie pozostałości cegieł lub betonu przez dłuższy czas, dzięki czemu ograniczymy koszty transportu. W przypadku odbiorców firmowych i indywidualnych rekomendujemy kontenery umieszczone na stronie bys.pl. Na szczególną uwagę zasługują również proponowane zestawy pojemników na śmieci, występujące w pojemnościach 240 l, 1100 l, oraz 1500 l. Każdy pojemnik na odpady posiada wyróżniający się kolor i wyraźny napis na frontowej części, sugerujący jego przeznaczenie. Selekcja właściwego pojemnika stanie się łatwiejsza, jeśli ograniczymy się do firm oferujących kompleksowe usługi komunalne. Na stronie bys.pl znajdziesz pełnozakresową ofertę wynajmu kontenerów na śmieci, połączoną z usługami odbioru odpadów. Firma BYŚ świadczy swoje usługi na terenie miasta Warszawy i okolic – chociażby Piastowa czy Piaseczna, ale także innych, kierując je w stronę klientów indywidualnych i firmowych.

Zobacz wszystkie wpisy