Jaki kontener na gruz wybrać?

Problem mniejszych lub większych ilości gruzu i odpadów budowlanych dotyczy każdego remontu, przebudowy, rozbiórki czy modernizacji. W przypadku wielu tego rodzaju prac nasuwa się pytanie: jaki kontener na gruz będzie odpowiedni dla naszej inwestycji? Wyjaśniamy, jak wybrać odpowiedni typ pojemnika na odpady i jak uprościć proces jego zamawiania. Sprawdź nasze praktyczne wskazówki!

Kontener na odpady z budowy – dlaczego warto go wynająć?

Zacznijmy od tego, że stare cegły, pozostałości zapraw murarskich, podobnie jak pochodzące z rozbiórki pokrycia dachowe czy płytki ceramiczne, zgodnie z prawem nie mogą lądować w koszach na śmieci komunalne. Legalne pozbywanie się śmieci z budowy może więc okazać się kłopotliwe, szczególnie jeśli masz do czynienia ze sporą ilością materiałów. W takich sytuacjach nieoceniony okazuje się odpowiednio dobrany kontener na odpady, który:

  • umożliwia bezpieczne gromadzenie materiałów rozbiórkowych,
  • rozwiązuje problem legalnego magazynowania gruzu na posesji,
  • pozwala zapewnić porządek oraz bezpieczeństwo na placu budowy.

Oczywiście, przy zamawianiu kontenerów kluczowe jest to, by dopasować ich wymiary oraz pojemność do własnych potrzeb. Tutaj warto zdać się na pomoc fachowców, by uniknąć przepłacania za zbyt duży pojemnik lub sytuacji, w której mały zbiornik nie pomieści wszystkich odpadów.

Jak dobrać wielkość, by uprościć zamawianie kontenera?

Sprawdzonym sposobem na gromadzenie gruzu na posesji od lat pozostaje skorzystanie z usług przedsiębiorstw, wynajmujących kontenery oraz zajmujących się ich odbiorem z placu budowy. W naszej firmie dysponujemy szerokim wyborem pojemników o rozmaitych wymiarach oraz pojemnościach, dzięki czemu organizowany przez nas wywóz odpadów budowlanych jest usługą, która sprawdzi się zarówno przy drobnych pracach remontowych, rozbiórkach czy wyburzeniach małych obiektów, jak również przy największych inwestycjach budowanych i przedsięwzięciach deweloperskich.

Oferujemy rozmaite wymiary zbiorników, dzięki czemu zamawianie kontenera staje się prostsze. U nas znajdziesz zarówno niewielkie pojemniki o objętości 1,5 oraz 2,5 m3, jak i większe kontenery. Szczegóły znajdziesz na stronie bys.pl w zakładce „Sprzęt i urządzenia”.

O czym jeszcze pamiętać?

Z naszymi wskazówkami wywóz starych materiałów budowlanych stanie się znacznie prostszy – jesteśmy przekonani, że już nigdy nie będziesz zastanawiać się, jak dobrać odpowiedni zbiornik. Pamiętaj jednak, że pojemność nie jest jedynym istotnym czynnikiem, który należy uwzględnić przy organizacji wywozu opadów poremontowych. Największe zbiorniki nie zawsze zmieszczą się na niewielkich działkach, a w przypadku remontu mieszkania w bloku, kluczowe kwestie związane z organizacją wywozu warto uzgodnić z zarządem wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

BYŚ – zamów kontener na gruz z wywozem!

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu tego artykułu zamawianie kontenera na gruz będzie znacznie łatwiejsze. Bez względu na to, czy planujesz szybkie odświeżenie wnętrz, czy chcesz przeprowadzić generalny remont domu, jesteśmy do Twoich usług. Firma BYŚ to lider na rynku wywozu odpadów budowlanych oraz gruzu w Warszawie i okolicach – skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź, jak możemy pomóc Ci w legalnym i bezpiecznym pozbyciu się pozostałości z budowy.

Zobacz wszystkie wpisy