Jak wynająć kontener na czas remontu?

Efektem prac remontowych w domu lub mieszkaniu są nie tylko odnowione i odświeżone wnętrza – często po tego rodzaju inwestycji pozostaje również spora ilość gruzu i odpadów budowlanych. Rozwiązaniem tego uciążliwego problemu jest profesjonalny wywóz śmieci z budowy, który najlepiej zorganizować, wynajmując kontener na gruz. Podpowiadamy, jak wynająć zbiornik na czas remontu, jak dobrać odpowiednią wielkość oraz pojemność i na co zwracać szczególną uwagę.

Śmieci z budowy – co z nimi zrobić?

Wszelkiego rodzaju odpady budowlane, do których zaliczają się m.in. czysty oraz zmieszany gruz, ale także:

  • pozostałości materiałów izolacyjnych,
  • papa i stare pokrycia dachowe,
  • stolarka drzwiowa i okienna,
  • armatura łazienkowa,
  • stare meble i wyposażenie,
  • wykładziny, tapety, panele,
  • przewody i fragmenty instalacji,

a także wiele innych elementów popularnie określanych jako śmieci z budowy, często spędzają sen z powiek inwestorom. Nie można ich wyrzucać do pojemników na odpady komunalne. Wiele osób przeprowadzających modernizację mieszkania lub domu i zastanawiając się, jak pozbyć się śmieci po remoncie, decyduje się na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest wynajem kontenera na gruz. W takiej sytuacji niemal natychmiast nasuwają się dwa kolejne pytania: jak wynająć kontener na czas remontu oraz w jaki sposób dopasować jego pojemność do własnych potrzeb?

Wielkość i pojemność kontenera – to musisz wiedzieć!

Nie jest tajemnicą, że czołowe firmy organizujące wywóz odpadów budowlanych dysponują szeroką paletą pojemników, które sprawdzają się zarówno przy drobnych pracach, jak i generalnych modernizacjach, a także na dużych placach budowy. Dobór odpowiedniej pojemności może wydawać się karkołomnym wyzwaniem, dlatego wszystkim tym, którzy nie wiedzą, jakiej wielkości kontener najlepiej zamówić w czasie remontów, polecamy naszą poniższą ściągawkę.

W firmie BYŚ wywóz śmieci realizujemy z wykorzystaniem zbiorników o pojemnościach 1,5 m3, 2,5 m3, 5,5 m3, 7 m3, 14 m3, 21 m3, oraz 36 m3. Najmniejszy kontener na gruz to propozycja dla osób, które przeprowadzają mały remont mieszkania. Nieco większe zbiorniki o wielkości od 2,5 do 5 m3 będą odpowiednie w przypadku generalnego remontu, natomiast model o pojemności 7 m3 doskonale sprawdzi się w przypadku kapitalnej modernizacji lub przebudowy dużego domu. Po największej wielkości kontenery powyżej 14 m3 sięgają zazwyczaj firmy realizujące duże inwestycje. Tego rodzaju przedsięwzięcia charakteryzują się największą ilością odpadów surowcowych (np. makulatura, folia, drewno), gabarytów lub odpadów pochodzących z działalności gospodarczej, odpadów gabarytowych lub dlatego wymagają specjalistycznych rozwiązań.

Wywóz śmieci po remoncie: jak zamówić kontener?

Wiele osób zastanawia się, jak zamówić kontener na czas remontu, by usługa została zrealizowana szybko i sprawnie, a gruz i odpady budowlane trafiły do instalacji przetwarzania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub na terenie Aglomeracji Warszawskiej, po prostu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasza firma w umówionym terminie dostarczy odpowiedni kontener na Twoją posesję lub plac budowy, a po jego zapełnieniu zajmiemy się wywozem śmieci, które poddane zostaną procesowi recyklingu, dzięki czemu wiele odpadów zostanie wykorzystanych ponownie.

Aby rozwiązanie problemu gruzu na budowie było jeszcze wygodniejsze, na naszej stronie internetowej zamieściliśmy specjalny formularz, dzięki któremu możesz zamówić kontener o odpowiedniej pojemności oraz wielkości bez dzwonienia lub pisania maili. Wystarczy, że zarezerwujesz odpowiedni zbiornik, podasz rodzaj odpadów i określisz termin wynajmu, a my zajmiemy się resztą, zapewniając profesjonalny, legalny oraz bezpieczny wywóz śmieci.

Ile kosztuje kontener na gruz?

Zdecydowaną większość klientów obok takich parametrów jak wielkość kontenera i jego pojemność, interesuje również cena wynajmu zbiornika na gruz. Trudno się temu dziwić – tym bardziej że kompleksowo zrealizowana usługa wcale nie musi być sporym obciążeniem dla budżetu inwestora. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych, mamy dobrą wiadomość – w firmie BYŚ pojemnik na śmieci poremontowe wynajmiesz już od kilkuset złotych brutto.

Ostateczna cena usługi uzależniona jest od kilku czynników, takich jak rozmiar zbiornika, lokalizacja podstawienia kontenera czy rodzaj wyrzucanych odpadów. Cena wywozu nieoczyszczonych śmieci z budowy z reguły jest wyższa niż koszt wynajmu kontenera na gruz oczyszczony. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę Twojego zamówienia, wyślij do nas zapytanie ofertowe, a my przygotujemy dla Ciebie kompletną informację na temat kosztów obsługi.

Jak zamówić kontener na czas remontu lokalu w bloku?

Osoby, które planują większą modernizację lub nawet drobny remont lokalu w budynku znajdującym się w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej, często zastanawiają się, jak zamówić kontener, by cała operacja przebiegła w sposób legalny i nieuciążliwy dla innych osób. Warto pamiętać, że podstawienie zbiornika może wiązać się z zajęciem pasa drogi, chodnika czy zieleni, dlatego w przypadku większych przedsięwzięć konieczne może być uzyskanie zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Problem ten nie występuje w przypadku wywozu śmieci z prywatnej posesji – nie są wówczas wymagane żadne zezwolenia ani decyzje administracyjne.

Wywóz gruzu w Warszawie i okolicach z firmą BYŚ

Wiesz już, jak wynająć kontener na czas remontu, ile kosztuje wywóz śmieci i na co zwracać szczególną uwagę. Czas zaplanować niezbędne prace oraz skorzystać z naszej oferty. Skontaktuj się z nami i już dziś zamów wynajem kontenera w firmie BYŚ. Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i przekonaj się, jak łatwo i niedrogo możesz rozwiązać problem gruzu zalegającego na terenie Twojej działki lub placu budowy.

Zobacz wszystkie wpisy