ZABYTKOWA ŚMIECIARKA – SKODA 706 RTK DO ZOBACZENIA NA ULICACH WARSZAWY! | BYŚ.PL

DBAJĄC O NOWOCZESNOŚĆ, ROZWÓJ I PROFESJONALIZM NIE ZAPOMINAMY O PRZESZŁOŚCI

Mówią, że czasu nie da się cofnąć. Ten, kto lubi odważne, śmiałe wyzwania nie raz jednak próbuje. Tak jest też w naszym, firmy BYŚ, przypadku. Któż z nas w dzieciństwie (oczywiście jeśli nasz PESEL zaczyna się od cyfry 8 i niżej) nie zastanawiał się co dzieje się w bębnie starego Jelcza, a wcześniej Skody- śmieciarki, która podjeżdża pod nasz blok, a pracownicy wrzucają do niej odpady? Kto nie chciał do niej podejść, wejść do środka, zobaczyć jak działa?

Firma BYŚ, świadcząc na co dzień w Warszawie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów, w tym odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych (firm, biurowców, instytucji) postanowiła dać coś więcej mieszkańcom miasta, w którym działa od przeszło 27 lat - chwilę radości, nostalgii, powrotu do minionych lat. Nasza próba cofnięcia czasu została zwieńczona sukcesem.

Od kilku tygodni po ulicach Warszawy, obok prezentowanej już polewarki (SKODA 706 RTH, rocznik 1974)  porusza się nasza śmieciarka – Skoda 706 RTK, rocznik 1981, z oryginalną zabudową BOBR na licencji legendarnej firmy KUKA, prawdopodobnie jedyna taka zachowana na świecie. To pojazdy dokładnie takie jakie można zobaczyć w kultowych filmach Stanisława Barei, jak choćby „Nie lubię poniedziałku”, Poszukiwany, poszukiwana” czy „Alternatywy 4”. Poruszały się one po Warszawie od lat 60—tych XX w., przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

I choć od najnowocześniejszych sprzętów, których dziś używamy w naszej pracy, dzieli ją przepaść technologiczna, sędziwa- ale pełna wigoru, bo po generalnym remoncie- staruszka cieszy się u nas należnym uznaniem!

Będzie zapewne można ją zobaczyć, podejść, wejść do środka podczas wydarzeń organizowanych w naszym mieście, np. Nocy Muzeów.

Dziękujemy za Państwa pozytywny odzew, uznanie za nasz szacunek do przeszłości. Bo – jak mawiał C.K. Norwid - przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej. Kiedyś przecież i te najnowocześniejsze, spełniające wyśrubowane normy, skomputeryzowane śmieciarki, którymi dziś odbieramy odpady z Państwa nieruchomości, przejdą do historii. Warto tę historię pielęgnować. Przecież historia gospodarki komunalnej, to także część historii naszego miasta – Warszawy. Dbając o nasze miasto w zakresie czystości, estetyki, profesjonalnej gospodarki odpadami, dbajmy też o naszą wspólną przeszłość. 

 

 

Zobacz wszystkie aktualności