O czym warto pamiętać przy zamawianiu kontenera na odpady? | BYŚ.PL

Zakończyłeś remont lub budowę domu i na Twojej posesji pozostały spore ilości gruzu? Najłatwiejszym sposobem na szybkie i legalne pozbycie się odpadów budowlanych jest zamówienie specjalnego kontenera. Sprawdź, o czym warto pamiętać, zlecając tę usługę.

Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Przede wszystkim zastanów się, gdzie zamówić kontener na śmieci. W każdym większym mieście znajdziesz firmy, których specjalizacją jest segregacja śmieci. Warszawa jest tego najlepszym przykładem. W mieście działa przedsiębiorstwo BYŚ zajmujące się wynajmem specjalistycznych kontenerów oraz wywozem gruzu. Duży wybór pojemników o różnej wielkości pozwoli Ci na zamówienie zbiornika odpowiadającego Twojemu zapotrzebowaniu. Aby skorzystać z usług firmy, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie www.bys.pl lub skontaktować się telefonicznie i przedstawić swoje zapotrzebowanie.

Wybór pojemności kontenera

Zamawiając kontener, określ jego pojemność. W tym celu oszacuj ilość wygenerowanych odpadów. Możesz zdecydować się na niewielki zbiornik o pojemności ok. 3‑5 m3, jak również znacznie większy pojemnik, liczący nawet kilkanaście metrów sześciennych. Weź pod uwagę nie tylko ładowność, ale również wymiary kontenera. Gabaryty pojemnika mogą mieć znaczenie np. w przypadku, gdy mieszkasz w kamienicy, do której prowadzi wąska brama. Istotna jest też informacja o rodzaju śmieci do wywiezienia: czy będzie to czysty gruz, czy odpady zanieczyszczone. Jeśli nie jesteś pewien pojemności zbiornika oraz rodzaju odpadów, skorzystaj z wiedzy pracowników firmy wywożącej gruz. Specjaliści pomogą Ci dobrać wielkość odpowiednią do Twojego celu.

Odpowiednie miejsce do postawienia kontenera

Ważną kwestią podczas zamawiania kontenera jest też określenie miejsca, gdzie można go umieścić. W przypadku prywatnej posesji po prostu wskazujesz właściwe miejsce w taki sposób, aby samochód z kontenerem mógł z łatwością do niego podjechać. Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy kontener ma zostać postawiony w miejscu publicznym, na przykład na osiedlu mieszkaniowym. Wówczas należy zadbać o uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Ich zdobycie nie jest trudne, ale bywa czasochłonne. Musisz złożyć odpowiedni wniosek do spółdzielni albo wspólnoty mieszkaniowej, jeśli zbiornik ma stanąć na podwórku bądź posesji sąsiadującego budynku. Jeżeli natomiast chcesz umieścić kontener na trawniku, osiedlowej uliczce czy chodniku, złóż wniosek w urzędzie gminy. Pamiętaj, że pojemnik musi być postawiony w takim miejscu, aby nie utrudniał ruchu pieszego ani przejazdu samochodom, w tym zwłaszcza pojazdom komunalnym.

Termin postawienia kontenera

Wybierz dogodną datę podstawienia kontenera. Najczęściej firmy zostawiają pojemniki na co najmniej kilka dni, poza tym oferują również możliwość przedłużenia terminu, dzięki czemu bez pośpiechu wrzucisz do środka wszystko to, czego chcesz się pozbyć. Określ też sposób załadunku. Jeśli nie możesz samodzielnie zapełnić kontenera, zgłoś taką potrzebę firmie. W takim przypadku pracownicy zrealizują usuwanie śmieci kompleksowo, włącznie z załadunkiem i wywozem.

Zobacz wszystkie wpisy